Top
 
Yoldayız / ALEXANDROUPOLİS CAMPİNG DİMOTİKO

İpsala sınır kapısına yaklaşık kırk beş kilometre uzaklığındaki Alexandroupolis (Dedeağaç) şehrinde bulunan bu yunan belediye  kampı  oldukça geniş bir alana kurulmuş ve denize sıfır konumda.Sınır kapısına oldukça yakın mesafede olması sebebiyle avrupa rotaları için ilk konaklama mekanı olarak oldukça uygun.

Karavanları park etmek için ayrılan parseller oldukça geniş ve gölge.Denize çok yakın konumda uygun alanlar mevcut.Banyo tuvalet kısmı vasatı biraz aşıyor.Çamaşır yıkama makinası yok.Bulaşık yıkama mekanları mevcut.İçinde marketi yok.Şehir merkezine oldukça yakın.Kampın giriş ve çıkışı özellikle çekme karavan için oldukça uygun.Otobana yaklaşık onbeş yirmi dakika uzaklıkta.Kamp çıkışı araba ile sola döndüğünüzde yaklaşık beş dakika sonra  sağda Lidl marketi mevcut. Resepsiyonda uluslararası CCI kart geçiyor ve indirim var.Ücretsiz wifi mevcut.Denizi vasatın altında yinede serinlemek için yeterli.Biz 2012/2013/2014/2015/2016/2017 olmak üzere 6 kere konakladık.Kamping standartları vasat olmasına karşılık yinede tavsiye ederiz.

İlk konaklamamızı 2012 yılında yaptığımız 40 günlük Romantik Strabe rotamızda yapmıştık.Kamp alanı şehir merkezine oldukça yakın parseller geniş ve gölge.Deniz kenarına sıfır konumdaki parsellerin üstü hasır ile gölgelendirilmiş.Burada sezonluk konaklama yapan yunan karavancılara rastlamak mümkün.Parseller ve ara yollar özellikle çekme karavanlar için uygun.

 

Kamp alanının denizi pek hoş değil.Sıg ve bulanık ege akdeniz sahilinde gezen biz Türkler için çok cezbedici değil.Yinede serinlemek için ve sığ olmasından dolayı çocuklar için uygun.Sahilde duş mevcut  parseller ise çok yakın mesafede.

Kamp alanında bir iki gün geçirebilirsiniz daha fazlası çok keyifli olmayabilir.Biz genelde iki gün konaklıyoruz.İlk gün yerleşme çocukları denize sokma akşam Dedeağaç şehir merkezine gezinti ve akşam sahilde yemek.İkinci gün kahvaltı deniz akşam yakındaki Makri köyüne balık yemeği için gezinti.

Dedeağaç merkezde sahil kıyısında önereceğimiz balık lokantası Gialos Taverna

Yine sahilin başındaki geniş park alanı içinde yunanlıların meşhur kahvesi soğuk frappe içebilirsiniz.Park alanın yan tarafı açık otopark sahil gezintisine çıkmadan önce arabanızı ücretsiz rahatça park edebilirsiniz.

Gelelim ikinci gün gezdiğimiz Makri köyüne.Kamp alanına yaklaşık 10 km uzaklıktaki bu köy lezzetli deniz ürünleri ile meşhur tavernalara sahip.Tavsiye edeceğimiz işletme Aya Yorgi Taverna

2013 yılındaki konaklamamızda çektiğim fotoları aşağıda paylaşıyorum.Parseller oldukça büyük ağaçlar sayesinde genelde gölge.Her  dört parsele bir elektrik panosu ve su tesisatı çekilmiş durumda.Elektrik girişleri ikili piriz ve amperi yeterli aynı zamanda konaklama ücretine dahil.Parsel zemininin bir kısmı karavan için ayrılmış ince bir beton atılmış durumda.Kamping genel anlamda sessiz diyebilirim.Sinek çok yok ancak yinede tedbirli olmak lazım.İnternet ücretsiz ancak alanın her yerinde yeterli değil.Gece aydınlatması yeterli belli bir saatten sonra nizamiye kapısından içeri giriş mümkün  değil.Resepsiyondaki personeller ilgili ve nazikler.

Kamp alanının ara bağlantı yolları oldukça geniş olduğundan parsellere giriş ve çıkış oldukça rahat sayılır.Her gidişimizde mutlaka Türk  ve Alman karavancılara rastlıyoruz.Belediye kampı olduğundan ücretleri nispeten uygun diyebilirim.

Alexandroupolis kamp tanıtımını 2015 yılındaki ziyaretimizde bizlere yola çıkmadan önce güzel bir kahvaltı ile yolcu eden sevgili Fethi Uçar  ailesinin iki fotosu ile son veriyoruz.

İki kişi günlük fiatı 20 yuro civarında olan bu kamp alanına adac ** buçuk yıldız vermiş.

Oldukça geniş bir arazi üzerine kurulu denize sıfır bu kampa ücretsiz Wifi geniş parselleri, giriş ve çıkışının rahat ,resepsiyonun ilgili, fiatının uygun olması sebebiyle biz *** yıldız veriyoruz.

Toplam altı kere konakladığımız bu güzel yunan kampının tanıtımını elimizden geldiğince  yapmaya çalıştık yolu buralara düşecek olan karavansever dostlarımız için.Sağlığımız, imkanımız   ve ömrümüzün elverdiği kadar çıkacağımız avrupa gezilerinde ilk durağımız olmaya devam edecek.Yolcu yolunda gerek yeni kamp tanıtımları için biz yollara düşüyoruz kalın sağlıcak ile bizi takibe devam edin….

Sorry, the comment form is closed at this time.