Top
 
Yoldayız / MOTOKARAVANI TESLİM ALIYORUZ

Uçağımız sabah 6.40 olduğundan çoluk çocuk erkenden kalkıyor ve hava limanı yoluna koyuluyoruz.Bağajları teslim etikten sonra uçak saatini bekler iken kahvaltı yapıyoruz.Türkiyede hava açık ve güneşli..
Uçağımız tam saatinde kalkıyor.Saat 9.00 gibi Münih hava limanına iniyoruz.Hava sıcak ancak kapalı.Daha önce rezervasyon yaptığımız şirketin gönderdiği taksi şöförü Hüseyin bey bizi çıkışta karşılıyor.Kısa bir tanışmadan sonra bavulları münibüse yerleştirip yola koyuluyoruz.Yolumuz yakın sohpet ederek yarım saatte sulzemoosa varıyoruz.Araç kabul kısmına rezervasyon kağıdı ile başvuruyoruz.
On beş dakika kadar beklettikten sonra görevli eleman ilk önce kredi kartı ile ödemeyi aldıktan sonra karavanı tanıtmaya başlıyor.

Karavanı teslim eden eleman ayrıntılı bir şekilde tuvalet kaseti nasıl boşaltılır tente nasıl açılıp kapanır kullanım suyu nasıl boşaltılır su nasıl doldurulur ocak nasıl açılıp kapanır kalorifer nasıl çalıştırılır kamping de elektrik bağlantısı nasıl kurulur masa nasıl açılıp kurulur velhasıl her detayı bıkmadan usanmadan anlatıyor ve karavanı teslim ediyor.

Yarım saat kırk beş dakikalık bir tanıtımdan sonra iki aile karavanlarımızı teslim alıyoruz.Heyecan had safhada hayatımızda ilk defa motokaravan kullanacağız.Yola koyuluyoruz beş on dakikalık bir acemilikten sonra tedirginliğimizi üstümüzden atıyoruz.Keyfimiz yerine geliyor.İlk hedef Salzburg…..

Yarım saat kırk beş dakikalık bir tanıtımdan sonra iki aile karavanlarımızı teslim alıyoruz.Heyecan had safhada hayatımızda ilk defa motokaravan kullanacağız.Yola koyuluyoruz beş on dakikalık bir acemilikten sonra tedirginliğimizi üstümüzden atıyoruz.Keyfimiz yerine geliyor.İlk hedef Salzburg.

Münih -Salzburg arası 145 km yolunuz yaklaşık iki saat.Karavanı teslim eden şirket elemanı 90km hızı aşmamamızı tembihlediği için sakin sakin yol alıyoruz .Kalacağımız kamping den Camping Nord Sam daha önce rezervasyon yaptığımız için telaşımız yok.Yol boyu yeşillikleri seyrederek Salzburg a varıyoruz.Kampingimiz şehre çok yakın.Navigasyonumuz sayesinde rahatlıkla kampı buluyoruz.

Kampinge ilk yerleşmemizi gösteren video.Hayatımızda ilk defa bir motokaravanı park edip elektrik bağlantısını yapacağız.Biraz tedirginlik var tabiki.

Karavanı yerleştirdikten sonra iki aile kampın dışına çıkıp kısa bir gezinti yapıyoruz.

Nord sam kampingin dışına çıktığımızda bizi bir süpriz bekliyor idi .Aşagıdaki fotodaki kişi kampinge bitişik evin sahibi Denizlili Ahmet amca.Kamp dışına çıktığımızda bu sevimli yaşlı amca bize selam verdi.Elinde fırça boya yapıyordu.Uzun yıllardan beri bu mahallede yaşıyormuş.Bizi evinin bahçesine davet etti biraz sohpet ettik.

Salzburg`daki ikinci günün sabahında erkenden kalkıyoruz.Masalarımızı kurup kahvaltı hazırlığına başlıyoruz.Hava kapalı ancak yağmur yok keyfimiz yerinde.

Kahvaltıyı erkenden yaptıktan sonra toparlanıyoruz.Respsiyondan Salzburg merkeze giden otobüs saatlaerini öğrenip kişi başı 30 uero dan üç günlük Salzburg Card Salzburg Card alıyoruz.Bu card sayesinde bütün toplu taşıma araçları belli başlı müzeler telefrikler ve bir kez olmak üzere nehir gezisi ücretsiz.

Otobüs ile Salzburg merkeze geliyor ve tarihi mekanları gezmeye başlıyoruz.Mirabell sarayı ve bahçelerine bayılıyoruz.

Oldukça geniş bir alana kurulu bahçeyi gezerken çocuklar çok eğleniyor.

Mirabel bahçesi gezisinden sonra yürüyerek Salzburg şehir merkezine gidiyoruz.Önce Mozart evini ziyaret sonra hediyelik eşya dükkanlarında kısa bir gezinti.

Salzburg merkezde ara sokaklarda gezerken hoş bir süpriz ile karşılaştık.’Knight And Day Filmi çekimi için Salzburga gelen Amerikalı aktör Tom Cruise yi yemek sonrası bir lokanta çıkışında görüntüledik işte bu andan bir video ve devamında fotolar.

Salzburg merkezini gezdikten sonra diş hekimi arkadaşımız İsmail Tutuş,un muynehaneden hastası ile tren garının yakınlarında bir kafede buluşuyoruz.Biraz hoş beş sohpetten sonra bizi merkezdeki büyük bir Türk marketine götürüyor.Markette Türkiyeden ne ararsan mevcut.Bir hayli erzak aldıktan sonra kamping e geri dönüyoruz.Hanımlar bir taraftan aldığımız erzaklar ile akşam yemeği hazırlarken çocuklar karavanın alkoven kısmında oynuyorlar keyiflerine diyecek yok.

Salzburg taki üçüncü günümüzde sabah erkenden kalkıp kahvaltı yapıyoruz.Hava düne göre biraz daha serin ancak yağmur yok.Buraları çok güzelde ah şu depressif gri yağmurlu kapalı havaları olmasa …..
Bu günkü planımız merkezde biraz gezinmek Salzburg da gezilecek 10 yerden Top 10  biri olan Museum of Natural History and Technology müzesini Natural History  gezmek ve en son nehirde tekne turu ile Salzburg gezimizin finalini yapmak.Haydi bakalım Yetim ve Tutuş aileleri bu dört çocuk ile kolay gele….

Sorry, the comment form is closed at this time.